• €15.00
  Donated So Far
Raised offline: €1,700.00
Total: €1,715.00
Help this ongoing fundraising campaign by making a donation and spreading the word.
Show more
Show less

Hei! Oleme kolm United World College Eesti stipendiaati Marilin, Roosi ja Marta ning meil oleks vaja just Sinu abi, et asuda meie unistuste koolides õppima!

UWC (United World Colleges) on ülemaailmne haridusorganisatsioon missiooniga ühendada hariduse kaudu inimesi eri kultuuridest, riikidest ning rahvustest rahu ja jätkusuutliku tuleviku nimel. UWC organisatsioon on loonud üle maailma 18 kooli tuues kokku multikultuurse pundi noori, et õppida mõistma ja arvestama erinevate mõtteviiside ja kommetega.

Olgugi et meie stipendiumid katavad suurema osa elamis- ning õppekuludest, oleks meil vaja abi Marilini ja Marta transpordikuludega, et jõuda UWC koolidesse Hong Kongis ja Kanadas, ning Roosi osalise stipendiumi puudujääva osa eest tasumisega, kuna stipendiaatide peredele käib see muude kooliga seotud kulutuste kõrval üle jõu. Kokku läheb noorte toetuseks tarvis ca 4600 eurot.

Meil on väga hea meel teatada, et sel aastal on UWC International Office loonud matching challenge'i, mille abil iga 31.juuliks kogutud 1000 naela (~1150 €) eest saaksime sama palju lisaks. Oleme eriti tänulikud UWC Eesti vilistlastele, kes on annetanud juba 600€, seega oleks meil 31.juuliks vaja koguda vaid 1800€ (7% võtab kogumisplatform endale), mis võimaldaks käia meie unistuste haridusteekonnal.


"Tervist! Mina olen Marilin. Olen juba kuusteist ja pool aastat vana ning elan Lõuna-Eestis asuvas väikeses linnas nimega Tõrva. Üsna aktiivse noorena tegutsen siis päris mitmel rindel - olen kohalikus noorteraadios saatejuht ja endine toimetaja, tegutsen Tõrva Noortevolikogus ning Tõrva Gümnaasiumi õpilasesinduses, kohalikus kinos, laulan ja mängin viiulit, ning kõige tipuks on mul suur huvi bioloogia ja keemia vastu :). Kuid alates sellest sügisest jätkan ma oma seiklusi hoopis Eestist 7800 km kaugusel Hong Kongis, kus ootab mind üks UWC rahvusvahelistest koolidest nimega Li Po Chun.

Minu suurim soov on Li Po Chunis õppida loodusaineid, sest just nende toel saaks luua lahendusi, mille abil võiks meie ühiskond toimida säästlikumalt ja loodust vähem kahjustavalt."

"Hei-hei! Mina olen Marta, sündinud ja üles kasvanud ürgse Emajõe kaldal Tartus, kus Treffneris õppimise kõrvalt tegutsen vabatahtlikuna Uues Teatris ning kultuuripealinna Tartu 2024 tiimis. Sügisest on mul au esimese eestlasena alustada õpinguid CALD (Climate Action Leadership Diploma) programmis teisel pool suurt ookeani ehk Kanadas asuvas Pearson College’i UWC-s. Ma olen ülimalt elevil, et saan oma kirge keskkonna vastu õpingutega siduda ning jälgida Eestit mõnda aega teisest vaatevinklist, et värske pilgu ja CALD-ist saadud kogemustepagasi rüpes kahe aasta pärast naastes oma ideid kestlikuma tuleviku nimel ellu hakata viima."


"Tere! Minu nimi on Roosi ning mina olen üks neljast eesti UWC stipendaadist, kes võtsid 2022. aastal vastu elu muutva otsuse asuda õppima välismaale. Minu õnn naeratas Norra läänekaldal asuva UWC Red Cross Nordic college’i kasuks, kus olen tänu UWC-le saanud juba terve õppeaasta elada ja õppida.

Norra on imeline koht ning minu kool on silmaringi avardav ning pakub mulle suuri võimalusi ennast arendada ja õppida õpilastelt enda ümber, kes on tulnud kokku üle kogu maailma. Mulle meeldib väga matkata ning kuna mu kool asub keset mägesid, fjorde ja Norra ürgloodust, saan elada aastaringselt imelises koosluses loodusega. UWC haridusprogramm on muutnud minu elu ja tulevikusihte palju helgemaks. Tänu uutele rahvusvahelistele suhetele ja perspektiividele, mida ma aasta jooksul omandanud olen, tunnen, et see on muutnud mind ka paremaks inimeseks.

Ootan juba eesolevat järgmist aastat, ning kuna see on minu viimane õppeaasta Norras, üritan võtta sellest kogemusest viimast ja veel eriti palju matkamas käia :)"Selleks et meie seiklused saaksid muretult alata palume nüüd just teie abi ja tuge!


Lisainfo UWC organisatsioonist: Stipendiumiga välismaale keskkooli | UWC Eesti

Rewards

Postkaart

Kui annetad 100€ võid saada postkaarte üle maailma meie UWC õpilastelt eri koolidest!

UWC Eesti t-särk

Saadame sulle UWC logoga t-särgi, millega teisi kadedaks teha!

UWC pusa

Saadame sulle mõnusa UWC logoga pusa!

Fundraising Team

 • Marta Naripa
 •  
 • Funds captain
 • Roosi Ahas
 •  
 • Funds Cheif Officer

Donors

 • Anonymous
 • Donated on Jul 13, 2023
€15.00

No updates for this campaign just yet

Donors & Comments

1 donors
 • Anonymous
 • Donated on Jul 13, 2023
€15.00

Followers

1 followers
Marta Naripa
€15.00
Donated So Far
Raised offline: €1,700.00
Total: €1,715.00

Help this ongoing fundraising campaign by making a donation and spreading the word.

Not Ready to Donate?

Did you know a 10 second Facebook share raises an average of €25?

Share on Facebook