Updates on Aitame Eevat

Eeva abikaasa Erki mõtted 3. novembril 2019
Update posted by Eeva Tiivas On Nov 03

Allolevad mõtted on kirja pannud Eeva abikaasa Erki.

(AN UPDATE IN ENGLISH WILL BE ADDED SOON AS WELL)

----------

Head inimesed! Allolevalt soovin edastada oma tänu, anda ülevaate heade annetajate panusest ja selgitada ravivõimalusi.

Raske on üles lugeda kõike, mis me elus on alates suve algusest muutunud, milliseid mõtteid ja küsimusi tõstatanud, milliseid otsinguid algatanud, milliste leidudeni viinud ja taas uutele otsingutele saatnud. See on niivõrd mitmetasandiline teekond, mille lahti kirjutamine vajaks eraldi aega ja kohta. Lastega olen viimastel kuudel saanud kahjuks vähe koos miskit ette võtta, igasugused vabaaja tegevused on jäänud tulevikku ootama. Mind kannustab armastus oma naise ja laste vastu.

Olen lõputult tänulik inimestele, kes on otsustanud ulatada abikäe! Meie vanemad, kes aitavad kõike laste ja majapidamisega seonduvat igapäevases rütmis hoida. Minu isa, kes on kogunud muljetavaldava koguse tervist puudutavat infot. Sõbrad, kelle sõpruse suurus on saavutanud dimensiooni, mida ma enne ettegi ei osanud kujutada. Meile tundmatud inimesed, kes helistavad, saadavad kirju oma teadmiste ja mõtetega. Ja nii suur hulk häid soove, kaasa elamist ja palveid. Mul on kõige rohkem silmad märjad just selle tõttu, kui liigutav see kõik on.

Ma pole kogu elu jooksul kogenud niisugust mõõtmatut energiat ja seda, kuidas see ühendab ja väestab. Vaatamata kurvale taustale on nii eriline seda kogeda. Tunnen seda nii jõuliselt, et ei oska isegi kirjeldada… see ongi tingimusteta armastuse vägi. Nii kummaline kui see ka ei tundu, olen õnnelik selle tunde pärast!

Olen väga tänulik arstidele, kes on südamega asja juures, kes on valmis kaaluma ja kasutama täiendavaid, veel mitte tunnustatud võimalusi, mis mujal maailmas on inimesi elule tagasi andnud. Kõikvõimalikud kõrvalnähud on ju köömes selle saatuse kõrval, mis ootab neid, kes midagi ei tee... Peamine, et oleks lootus. Ka meie ei tea, kuidas meil lõpuks läheb, aga me teeme absoluutselt kõik, et Eeva elu päästa.
Läbi loetud ning arstide, spetsialistide ja kogemustega inimestega koos läbi töötatud materjalide maht on jõudnud viiekohalise lehekülgede arvuni. Katsun kõige juures säilitada tunnetust, mis suunas vaadata, kelle poole rohkem kõrva teritada. Usaldan loojat.

Eeva loo teeb keeruliseks asjaolu, et sellele haigusele ei ole veel kindlat ravi välja töötatud. Küll aga on kombinatsioonis tavameditsiini ja alternatiivsete võimalustega järjest enam patsiente tervenenud, kuigi nende arv on endiselt väike. Soovime oma aktiivse suhtumise ja koos arstidega tegutsemisega anda oma panuse ravi leidmisele, mis aitaks Eevat ja edaspidi ka teisi.

Meile on praeguseks teada kaks alternatiivmeetodit, mille abil inimesed on tervenenud. Üks on ravikanepi kasutamine, mispuhul suukaudselt manustatakse kindlate omadustega kanepisordist ekstraheeritud täiskontsentreeritud kanepiõli, esmalt seda keele all hoides ja siis alla neelates. Inimese endokannabinoidsüsteem käivitab seepeale ravivad protsessid. Kanepiraviga seoses oleme juba käinud USA-s, kuid kuna minek jäi liiga kaugele peale esimest operatsiooni ja Eeva tervis halvenes kiiresti, tuli erakorraliselt tagasi tulla.

Sõit ei läinud siiski luhta, sest USA-s olles jõudis meieni info teisest alternatiivmeetodist – ravimikokteilidest. Ravimkokteili strateegia kätkeb endas lisaks tavaravile selliste ravimite kasutamist, mis esmapilgul ei oma vähiraviga otsest seost. Küll aga viib ravimite koostoimes tekkiv rünnakusünergia vähi taandumiseni. Neid mehhanisme on väga palju, mille läbi ravimikokteil toimib ja igal inimesel on need erinevad, mistõttu sobiva lahenduse leidmine on suur väljakutse. Lisaks muutub kokteili koosseis ajas, sõltuvalt sellest, millise ravi etapiga on tegu. Ravimite arv, mida igapäevaselt võetakse, on 10-15 kandis. Eeva täpne ravimite komplekt on alles kokku leppimisel. Haiguse väga kiire kulg ei jäta katsetamiseks pikalt aega. Positiivne muutus kas tuleb või mitte. See kõik on keeruline, puudub üks tõde. Soovin siinkohal veelkord jagada linki dokumentaalfilmile, mis ravimikokteili strateegia hästi lahti räägib https://www.survivingterminalcancer.com/ (film on inglise keeles).

Kogu see teekond on olnud nii aega kui raha nõudev. Oma võimalused oleme nelja kuuga ära kasutanud, kuid teekond on veel pooleli. Seetõttu pidime ka avalikkuse poole pöörduma.

Kallid inimesed! Täna hommikul Eeva ravirahade pangakontot vaadates oli raske tundeid tagasi hoida. Meie tänu igaühele teist on nii suur! Tänaseks on kogunenud juba üle 60 000 euro ehk 2/3 hinnangulisest eesmärgist (täpsustuseks, et koos siinse keskkonna annetustega, on 3. novembri õhtune summa üle 74 000 euro). Meie peamised kulud ongi seotud kahes eelmises lõigus tooduga: ravimite hankimisega, raviks vajalike sõitude ja majutusega ning täiendavate uuringutega. Osa kulusid tekib ka seoses Eeva elukvaliteedi säilitamisega, hooldus- ja taastusraviga. Aus vastus on, et me ei tea, milline on täpselt see summa, mis lõpuks kulub. 100 000 eurot on suurusjärk, milleni jõudsid mitmed inimesed, kel sarnaste olukordadega varasem kogemus. Kindel on see, et kui kogunenud summast midagi üle jääb, annetame selle edasi sarnase diagnoosiga inimeste hüvanguks. Anname sellest aja jooksul teada.

Kui pikk on raviteekond? Hinnanguliselt võib see ulatuda poolest aastast mõne aastani. Väga lühikese aja jooksul tekkida võiv haiguse taandumine ei tähenda veel selle võitmist, eks aeg annab arutust. Fikseerime oma tegevusi, ravivalikuid ja Eeva käekäiku ning katsume sellest järeldusi teha.

Ma tahaksin juba esimesest päevast peale jõuda igale siin küsimuse esitanule vastata, aga neil päevil veel ei jõua. Meid abistavad inimesed aga hoolitsevad, et esimesed vastused saaksid saadetud ja kindlasti kui aeg küps täiendame neid. Samas oleme tänulikud kõigile kes on vaevaks võtnud meid oma teadmiste, vahendite või tegevusega aidata, ise oma abi pakkudes. Mitmel puhul oleme avastanud miskit väärtuslikku.

Ma ise olen suures osas töölt eemal olnud juba 4 kuud. Olen teinud selge valiku Eeva aitamise kasuks. Teisiti ei saaks. Sellel valikul on aga olnud oma mõjud, kuid ma usaldan elu ja loodan, et kliendid minu ettevõtte tööd hindavad ja meid kõigest hoolimata leiavad. Olen südamest tänulik meie pühendunud töötajatele, kes pingutavad ja katavad jõudumööda ka minu tegevusi.

Üks asi, mida oleme tugevalt kogenud, on vajadus valdkondi ühendava teadmuse koondamise järele, kus ei tähtsustataks ühte üle teise. Meditsiin, loodusravi, vaimne ja hingeline õppimine, teadvuse ja emotsioonidega tegelemine, toitumine, toidulisandid, kehaline aktiivsus, uni jne – kõigel on oluline roll. Iga inimese puhul võivad tegurite kaalud olla erinevad. See peaks patsienti ja pere hakkama ümbritsema sestsamast hetkest mil nad diagnoosi said. Jääks ära suur osa otsinguist mida oleme pidanud läbi tegema. Inimesed võidaksid aega ja elusid.


Praegu ootame esmaspäevast operatsiooni, mis kestab varahommikust pealelõunani. Keskendume sellele ja loodame, et lõikus õnnestub nii hästi, kui see võimalik on.


Aitäh kõigile, kes te Eeva peale mõtlete ja teda läbi selle toetate! Meie perele on see praegusel ajal hindamatu.


Erki - Eeva, 10.2019

Add a Comment