Myahrijemal needs hemotopoietic stem cell transplant to fight leukaemia

Update posted by Myahrijemal Gurdova On Apr 04, 2021

Sn.Yardım Kuruluşu,

MAHRIJEMAL GURDOVA

1968, Türkmenistan doğumluyum .Rusya, St.Petersburg Ünv. Ekonomi Bl.mezunuyum.Evliliğimizden üç kızımız doğdu.Eşimden şiddet ve madde bağımlılığı nedeniyle ayrıldım.

Amacım ; kızlarımın eğitimlerini tamamlamaları ve meslek sahibi olabilmeleri için 20.11. 2014' de Türkiye'ye çalışmaya geldim.İkamet iznimi aldıktan sonra(Yatılı , yaşlı bakımı, ev işleri...)çalışmaya başladım.

02.04.2020'de ilgili makama çalışma izni başvurumu yaptım.(Pandemi dönemi yeni başlamıştı) Birkaç gün sonra kendimi halsiz , bitkin, yorgun, solgun hissetmeye başladım.Bakırköy, Dr.Sadi Konuk E.A.Hastanesi ACİL 'ine kan azlığım için kan aldım.13.04.2020-de tedavi için Samatya, İstanbul E.A.Hastanesine yattım.

Henüz sigorta başvurumun cevabı gelmediği için tedavim ' ücretli hasta "olarak devam ediyordu.

Samatya İstanbul E.A.Hastanesinde 85 gün yatarak tedavi gördüm.4 kür Kemoterapi aldım.

Eylül 2020 'de sigortam SGK başladı.Geçimimi sağlayabilmek için çalışmaya devam ediyordum.Yorucu olmamak şartıyla çalışmama izin verildi.

Samatyadaki doktorlarım "İLİK NAKLİMİN" Marmara Ün.E.A.Hastanesi /Pendik'de yapılacağını söylediler.Sigortam sorgulandığında SGK 'mın tedaviyi karşıladığı ama "ameliyatı karşılamadığı " söylendi.

SEBEP ; Yurtdışından kronik hastalığı sebebiyle ameliyat olmaya gelen hastalar SGK ' ya yük getirdiğinden kapsam dışı kalıyormuş.Benim de SGK'ya başvurumla, hastalığımın başlaması hemen hemen aynı tarihe denk geldiği için kapsam dışı kalıyor.

'KEMIK İLİĞİ TRANSPLANTASYONU " için

400.000 TL maliyet çıkarıldı.

Benim bu rakamı kendi imkânlarımla temin edebilmem mümkün değil !

Sizlerden yardım talep ediyorum.

Bu süreçte donörlerimin gelmesi için (abim ve kızım)

doktorlarım Türkmenistan ' daki ilgili makamlarla karşılıklı yazışmalarda bulundular.Salgın dönemi nedeniyle uçuşlar, geliş -gidişler yapılamıyor. 6 ay süren çabalar sonucu, nihayet "özel izin" alındı.

15.02.2021'de donörlerim Türkmenisan' dan geldi.Istanbul Tıp Fakültesinde yapılan tetkikde abimin uygun olduğuna karar verildi.

Doktorlarım nakil işlemimin bir an önce yapılmasını söylüyorlar.

Evde ekonomik ve fiziki şartlarımız müsait olmadığından ;

donörüm (abim ) bir hayvan çiftliğinde yatılı olarak çalışıyor.

Büyük kızım 1994 doğumlu.Rusya O.G.U. Ünv Tıp Fak. 4.sınıf(2.üniversitesi)

Ortanca kızım 1996 doğumlu Türkmenistan Petrol Müh. mezunu .Donör olarak geldi. 2 aydır Beyazıt /Soğanağa' da ayakkabı mağazasında satış elemanı olarak çalışıyor .Rusca , İngilizce biliyor.

Küçük kızım 1998 doğumlu Rusya O.G.U. Ün.Tıp Fakültesi 3.sınıf öğrencisi. Uzaktan eğitim nedeniyle 6 aydır yanımda. Hastane günlerimde bana yardımcı oluyor. Part time olarak yemek yapmaya gidiyor.Rusca, İngilizce biliyor.Keman ve piyano eğitimi var.Özel ders vermek istiyor.Pek çok yere ilan astı.(İstihdamı konusunda ricamız var.)

Durumumuz budur.Desteklerinizi bekliyoruz.Saygılar sunarım.

*Tüm evraklarımı incelenmek üzere verebilirim.

*30.03.2021'de

Türkmenistan Konsolosluğundan talep ettiğim "Türk Soylu Belgesi" ile Transplantasyon ücretim yarıya indirildi.

Add a Comment

Donate $65000.00 Or More

Writing thank you letters

0 Backers

Add a Comment

photo

Myahrijemal Gurdova

Campaign Owner

Send a message

No Followers Just Yet...

Not Ready to Donate?

Did you know a 10 second Facebook share raises an average of $25?

Share on