Mažiau laiptų // Less stairs

Fundraising campaign by Indre Kruckauskaite
 • €7,931.00
  raised of €100,000.00 goal goal
7% Funded
141 Donors
Raised offline: €1,282.01
Total: €9,213.01
Help this ongoing fundraising campaign by making a donation and spreading the word.
Show more
Show less

English version follow after Lithuanian in the end

Sveiki! Aš – Indrė iš ketvirto aukšto.

Esu smalsi, draugiška, myliu gyvūnus, mėgstu keliauti ir semtis naujų patirčių.... Visa tai tiesa, bet taip turbūt prisistatytų ir kiti 99% paklaustųjų, tad pateiksiu šiek tiek kitokią istoriją: nuo gimimo man diagnozuotas cerebrinis paralyžius.

Tai man nesutrukdė pabaigti mokyklą, kolegiją, dirbti mėgstamą darbą, kurti rankdarbius, leisti laiką su savo šuneliu, bet ir turėti daug svajonių ir tikslų. Prie vienos didžiausių mano svajonių – patogaus ir judėjimui neįgaliojo vežimėliu pritaikyto būsto turėjimo.

Taip susiklostė, kad šiuo metu gyvenu 4 aukšte. Kiekvienas išėjimas į lauką prilygsta „nedidelei karinei operacijai“. Tik gerųjų žmonių dėka aš galiu retsykiais išeiti į lauką. Deja, tai įvyksta labai retai.

Esu kaip kanarėlė narvelyje. Šliaužiojanti kanarėlė, nes tik taip galiu atlikti kasdienius veiksmus. Šliauždama aš “einu”, klūpėdama – “stoviu” ir nesvarbu kokį veiksmą atlieku: ar tai būtų “ėjimas” į tualetą, plaukų šukavimas, vandens stiklinės įsipylimas.

Per beveik 30 metų gyvenimo “ant kelių”, mano keliai virto didelėmis nuospaudomis, kurias šliaužiant, klūpint skauda.

Klūpant ant kelių, nėra galimybės atlikti ir daugelio veiksmų virtuvėje, vonioje. Ir čia reikia prašyti pagalbos. Esu visiškai priklausoma nuo kito žmogaus.

Nesirenku lengviausio kelio, tačiau atsakingos institucijos, privatūs bankai man nenori padėti. Man niekas nenori padėti, nors suteikti paskolą. Valstybei yra patogiau, jei nedirbčiau, gal tada po 10 metų man suteiktų socialinį bustą. Bet aš noriu dirbti, noriu būti reikalinga mūsų šaliai.

Nusprendžiau nebelaukti, nekaltinti, neverkti, o veikti. Labai noriu nuosavo ir pritaikyto busto. Tikiu, kad stebuklus kuria paprasti žmonės. Net ir mažiausia parama ar palaikymas priartins mane prie svajonės tapti savarankiškesniu, komunikabilesniu žmogumi. Atvers duris iš buto ketvirtame aukšte, duris į platesnį naujų potyrių kupiną pasaulį.

Ir tikiu, kad kažkada aš galėsiu prisistatyti:

Sveiki! Aš – Indrė iš pirmo aukšto. Ir mano gyvenime įvyko stebuklas....

English version

Hi! My name is Indrė. I live on the third floor.

I am curious and friendly; I love animals and I enjoy travelling and searching for new experiences. All this is true but 99% of people could probably say this about themselves, so I'll share a slightly different story with you: I have been living with cerebral palsy since birth.

It did not stop me from graduating high school, going to college, having a job that I love, doing handicrafts, spending time with my dog, or having dreams and goals. One of my biggest dreams is to finally have a comfortable home adapted for a wheelchair user.

Personal circumstances in my life have led to me living on the third floor. The preparation I need to do whenever I go outside could be compared to a “small-scale military operation”. It is thanks to the help of kind-hearted people that I can go outside. Unfortunately, this does not happen too often.

I am like a canary in a cage. A crawling canary as my only way of getting around is by crawling. Whether it is going to the bathroom, brushing my hair or pouring a glass of water for myself, I move around by crawling and “stand” in an upright position by kneeling.

Over nearly 30 years of living “on my knees”, my knees have turned into large scabs that hurt whenever I crawl or kneel.

I am also unable to perform most tasks in the kitchen or bathroom while I kneel. I need assistance, too, in these situations. I am totally dependent on other people.

While I don’t want to take the easiest road, public authorities and private banks are reluctant to help me. No one is willing to help or at least to grant me a loan. It would be better for the state if I remain unemployed and in about 10 years, they might even give me a council flat. But I want to work and be useful for my country.

So, I decided to wait no longer and to act and not blame others or just sit and cry. It is my deepest wish to have my own home adapted to my needs. I believe that miracles come through ordinary people. Even a smallest donation or support will help me move one step closer to my dream of becoming a more independent and sociable person. It would open up the door for me and let me escape from my struggles on the third floor into a wider world offering new experiences.

I strongly believe that one day I will be able to introduce myself with these words:

Hi! My name is Indrė. I live on the ground floor. And I have had a miracle happen in my life....


Organizer

Sveiki! Aš – Indrė iš ketvirto aukšto. Esu smalsi, draugiška, myliu gyvūnus, mėgstu keliauti ir semtis naujų patirčių.... Visa tai tiesa, bet taip tur

Sveiki! Aš – Indrė iš ketvirto aukšto. Esu smalsi, draugiška, myliu gyvūnus, mėgstu keliauti ir semtis naujų patirčių.... Visa tai tiesa, bet taip tur

Donors

 • Aušrs Rosson
 • Donated on Oct 12, 2023
€50.00
€50.00
 • Asta Bartu
 • Donated on Sep 20, 2023
 • Sekmes, tegul pildosi svajones.

Amount Hidden
Sep 23

​Dėmesio, receptas!🥧

Update posted by Indre Kruckauskaite at 02:29 pm
rrrr

Pasakyti, kad mėgstu įvairius, ypač namuose, keptus saldumynus, būtų truputį per maža, – aš užaugau stebėdama sukasi juos kepdamos močiutė ar mama, užuosdama kepinių kvapą ir iš kito kambario ir žinoma juos ragaudama! Tad buvo tik laiko klausimas, kada bus vienas pirmųjų mano bandymų iškepti saldų kepinį naujuose namuose su. . . . .

See update
0
Sep 23

​Ką man reiškia gyventi savarankiškai?

Update posted by Indre Kruckauskaite at 02:27 pm
rrrr

See update
0
Sep 19

Apie ką mes čia? Kodėl mažiau laiptų?

Update posted by Indre Kruckauskaite at 08:50 am
rrrr

Labas!Džiaugiuosi, kad nusprendei dalį savo laiko – ir nesvarbu, tu čia pirmą kartą ar ne – paskirti detalesniam susipažinimui su trumpomis istorijomis iš mano gyvenimo: Visomis patirtimis, kurios nutinka. turint kūną, kuris ne visai paklūsta taisyklėms, kuriomis naudojasi kiti kūnai; arba, kitaip tariant, turint cerebrinį paralyžių.Galbūt skaitei mano pirmą tinklaraščio. . . . .

See update
0
Sep 19

Apie mane - mano istorija

Update posted by Indre Kruckauskaite at 08:47 am
rrrr

Labas!Esu Indrė ir noriu jus pakviesti į savo – Mažiau Laiptų - erdvę, kurioje dalinuosi gyvenimo su negalia kasdieniais džiaugsmais, iššūkiais ir įkvėpimu, Džiaugiuos, kad užsukai ir kad galėsime bent virtualiai susipažinti! Šis puslapis – tarsi mano sielos namai. Čia nerasite dabar populiaraus „nubizginto ir tobulo“ socialinių tinklų kasdienybės transliavimo,. . . . .

See update
0

Donors & Comments

141 donors
 • Aušrs Rosson
 • Donated on Oct 12, 2023
€50.00
€50.00
 • Asta Bartu
 • Donated on Sep 20, 2023
 • Sekmes, tegul pildosi svajones.

Amount Hidden
 • Laura Mat
 • Donated on Sep 19, 2023
€100.00
 • Jolanta Dzemione
 • Donated on Sep 19, 2023
Amount Hidden
 • Egle Viltrakyte
 • Donated on Sep 19, 2023
 • Sėkmės! 💜

€10.00
 • Anonymous
 • Donated on Sep 19, 2023
€10.00
 • Eglė Baušienė
 • Donated on Sep 19, 2023
 • Tikiu, kad ši jūsų svajonė išsipildys su vėjeliu!

€100.00
€3.00
 • Marija Pakrijauskaitė
 • Donated on Sep 19, 2023
 • Labai linkiu visų norų išsipildymo, labai tikiu ir palaikau!

Amount Hidden
Show more donors

Followers

32 followers
Andra Jarulytė
Eglė Baušienė
Ingrida Lunyte
Rugile Balzekaite
Vytautė Masiulienė
Gražina Giniotiene
Rasa Marija Galkytė
Jurate Balciunaite
Tomas Laurinaitis
Show more Followers
€7,931.00
raised of €100,000.00 goal
7% Funded
141 Donors
Raised offline: €1,282.01
Total: €9,213.01

Help this ongoing fundraising campaign by making a donation and spreading the word.

Not Ready to Donate?

Did you know a 10 second Facebook share raises an average of €25?

Share on Facebook