Istorinio Kamariškių dvaro atkūrimas ir pirmoji Lietuvoje lėto gyvenimo erdvė

 • €115.00
  raised of €30,000.00 goal goal
0% Funded
2 Donors

No more donations are being accepted at this time. Please contact the campaign owner if you would like to discuss further funding opportunities

Show more
Show less

Esame ambicinga Inovatorių slėnio komanda, kuri be proto žavisi kultūros paveldu ir socialinėmis inovacijomis. Kamariškių dvaras mums yra magiška vieta, kurią norime atkurti prikeliant ne tik dvaro didybę, bet kartu padarant jį atvirą visuomenei, sukuriant aplinką kitokiam poilsiui gamtoje.

Dvaro istorija

Kamariškių dvaras, pagal šiai dienai mums žinomą istoriją, kurios vis dar be galo trūksta (ačiū visiems draugams, kurie ją kantriai renka!), skirtingais laikotarpiais priklausė 5 šeimoms – von Bercken, Lopacinskiams (1759-1870), Tiškevičiams (1870-1900), Stolypinams (1911-1927), paskutinieji dvarą valdė vokiečių dvarininkai Richteriai, kurie 1944 išvyko į Vokietiją. Dvaro teritorija sudarė 80 hektarų – parkai, tvenkiniai, miškas. Taip pat dvarą supo ąžuolų alėja, kuri, deja, šiai dienai, jau beveik sunykusi. Sovietmečiu dvare trumpą laiką veikė mokyklą, vėliau – Tarybų ūkis. Bėgant laikui, sovietams teršiant ir niokojant dvarvietę, veikiant natūralioms gamtos sąlygoms, neprižiūrint, teritorija ir joje esantys istoriniai pastatai nyko.

Tačiau dvaro magiją ir grožį galima justi iki pat šių dienų, vieta užbūrė mūsų komandą – supratome, kad turime prikelti parko didybę ir kurti naujas Kamariškių dvaro istorijas.

Apie mus

Mūsų komanda siekia kurti skirtingas socialines inovacijas, kurios pozityviai keistų žmonių gyvenimus. Per beveik 11 veiklos metų esame sukūrę gerai Lietuvoje žinomus socialinius verslus Socialinį taksi, Senjoro, pirmąją co-working‘o erdvę NVO Avilį, vystome žmogaus teisių ugdymo programą, įgyvendiname Gyvąją biblioteką, Media4Change judėjimą už aukščiausius žurnalistikos standartus.

Vienas iš mūsų socialinių verslų, Inovatorių slėnis, yra įsikūręs kaimiškoje vietovėje, Antalieptės miestelyje, kur paskutinius šešerius metus kuriame skirtingas paslaugas ir projektus, co-living‘ą ir geriausią neformalaus ugdymo erdvę Lietuvoje, naujam gyvenimui prikeliame istorinius Basųjų Karmelitų vienuolyno parko statinius. Vienas sėkmingiausių mūsų projektų – pats Basųjų Karmelitų vienuolynas, kuris jau yra įgijęs visiškai kitą veidą ir kiekvienais metais sulaukia daugybės svečių ir renginių. Be to Antalieptėje mes kuriame darbo vietas vietos bendruomenei, dirbame su mažiau galimybių turinčiais jaunais žmonėmis ugdydami jų įgūdžius ir kuriant geresnes galimybes grįžti į švietimo sistemą ar integruotis į darbo rinką. Daugiau apie Inovatorių slėnį galite paskaityti čia, o gal kada tiesiog sustoti išgerti kavos – pažadame jus sužavėti!

Kamariškių dvaras – KAIP?

8,6 hektarai parko teritorijos su 9 griūvančiais pastatais ir kas kartą naujais žolėse atsirandančiais griuvėsiais iššūkis nemažas, bet esame pasiruošę jį po truputį įveikti.

Kamariškių dvaro vizija

Kamariškių dvaro parkas yra prie pat Lietuvos – Latvijos sienos, kur nėra interneto ar mobiliojo ryšio, o artimiausias kaimas už beveik 3 kilometrų.

Mes matome tai kaip galimybę sukurti pirmąją Lietuvoje lėto gyvenimo (slow living) vietą kultūros pavelde, kur atvykę žmonės galėtų pabėgti nuo skubėjimo, įtampos ir savo brangų laiką skirti sau, gamtai ir kultūrai. Erdvę kursime taip, kad kiekvienas atvykęs galėtų laisvai pasirinkti ką nori veikti, su kuo nori būti be jokių įsipareigojimų. Kuriant erdves norime apjungti dvaro istoriją ir inovacijas, kurios kartu, esame tikri, sukurs geriausią aplinką.

O tai padaryti padės pačių pačiausių architektų komanda Šilta Šiaurė.

Ką jau pavyko padaryti?

 • Talkomis, mūsų bičiulių pagalbą (esame be proto dėkingi!) aptvarkyti dvaro parką, išpjauti žolynus, mažareikšmius augalus, surinkti begalę šiukšlių – tai sudarė apie 2 hektarus teritorijos, išvalyti vieną iš dviejų dvaro flygio rūsių (o ten gėrybių buvo iki bambos).
 • Su konstruktoriumi (kuriam taip pat esame be proto dėkingi) atrasti geriausius sprendimus išlikusių dvaro flygelių išsaugojimui.
 • Mūsų nuostabiausia meistrų komanda jau beveik baigia sustiprinti pirmojo flygio konstrukcijas, sudėti perdangas (taip, taip, jau galima užlipti į antrą aukštą), o tai reiškia, kad kovo pabaigoje dėsime stogą ir dalis išlikusio dvaro taps visiškai apsaugota!

Ko vis dar labai trūksta

Antrasis dvaro flygelis (su bokšteliu) nors atrodo mažesnis, bet jo būklė yra prastesnė ir konstrukcijos stiprinimas – sudėtingesnis. Tam mums labai trūksta finansų, už kuriuos galėtume samdyti meistrus ir įsigyti reikiamas medžiagas (kaip pavyzdžiui betono, kurio pirmam flygiui sunaudojome apie 20 tonų).

Todėl mums labai reikia Tavo pagabos!

Dvaro antrojo flygelio apsaugojimui mums reikia surinkti dar 30 tūkst. Eur.

Esame be galo dėkingi – visa pagalba yra labai svarbi! Kartu galima išsaugoti unikalią istoriją!

Rewards

Sužinok kaip mums sekasi pirmas! Siųsime Tau trumpas periodines ataskaitas

0 Backers

Didelis didelis ačiū mūsų Facebook puslapyje

1 Backers

Mūsų herojų vardai Kamariškių dvaro tinklapyje (iki 2020 rudens bus!)

0 Backers

Tu esi mūsų didvyris! O didvyrių vardais mes vadinsime medžius istoriniame Kamariškių dvaro parke

0 Backers

Nežinome kaip tau atsidėkoti, todėl 2021 metais pakviesime Tave išskirtiniam savaitgaliui Kamariškių dvaro lėto gyvenimo erdvėje

0 Backers

Organizer

 • Monika Stankeviciute
 •  
 • Campaign Owner
 •  
 • LT

Donors

 • Anonymous
 • Donated on Feb 24, 2020
Amount Hidden
 • Aurelija Trimonyte
 • Donated on Feb 21, 2020
 • Nesustokit!

€100.00

No updates for this campaign just yet

Donors & Comments

2 donors
 • Anonymous
 • Donated on Feb 24, 2020
Amount Hidden
 • Aurelija Trimonyte
 • Donated on Feb 21, 2020
 • Nesustokit!

€100.00

Followers

3 followers
Vaidas Jokubaitis
Martyna P
Ignas Guralija
€115.00
raised of €30,000.00 goal
0% Funded
2 Donors

No more donations are being accepted at this time. Please contact the campaign owner if you would like to discuss further funding opportunities